Kérdésedet egy napon belül megválaszoljuk! Ha kéred, visszahívunk! |
+36 30 556 92 25 Hívj minket bizalommal! |
Ezeken a kisebb, alacsonyabb magasságokban haladó csúcstúrákon jól járható túraútvonalakon, gyalogösvényeken, általában a normál túraútvonalaikon közelítjük meg a csúcsokat. A túrák oda-vissza többnyire 5-6-7 órásak és 2000 méter körüli trekking csúcsokat érnek el. Normál erőnléttel, könnyen teljesíthető útvonalakról van szó.
Kiknek ajánljuk: akik a túrázással most ismerkednek, most szeretnének belekóstolni az Alpok csodálatos hegyi környezetébe vagy az Alacsony Tátra gyönyörű világába. Ide tartozó túráinkat ajánljuk túrázni most kezdő fiataloknak, idősebbeknek és sportosabb gyerekeknek is. Tökéletes edzőtúra és családi program.
Felszerelésigény:
Erdei túrautak, sziklás ösvények, melyek átlagos kondícióval és némi túrázási tapasztalattal teljesíthetőek. Minimális technikai nehézséggel, és sziklás, kitett gerincekkel már találkozhatunk. Többnyire 2000 méternél magasabb csúcstúrák, melyek időnként 1000 méteres színt-emelkedéssel és oda-vissza 8-9 órás gyaloglással érhetőek el. Célpontjaink a Magas-Tátra és az Alpok kétezres csúcsai.
Kiknek ajánljuk: rendszeresen túrázó sportosabb turistáknak, haladó Nordic Hiking edzésekre járóknak. Esetlegesen sportosabb fiataloknak.
Felszerelésigény:
Ide tartozó túráink hegyi túrák, gerinctúrák, 2000-3000 méteres csúcstúrák, melyek jellemzően lehetnek egy-két vagy akár már három nap alatt teljesíthetőek is. Túrázhatunk, havas, jeges, de sziklás terepen egyaránt. Itt már szükséges a túrázási tapasztalat és a megbízható felszerelés.
Kiknek ajánljuk: akik, szeretnék kipróbálni, megtapasztalni az alpesi magashegyi túrázást s ennek érdekében rendszeresen túráznak, sportolnak.
Felszerelésigény:
Általában nehezen elérhető európai, alpesi magashegyi csúcsok elérése tartozik ebbe a kategóriába. Többnyire már havas, jeges körülmények között tudjuk megközelíteni célunkat, ami 3000-4000 méteres magasságban vagy a fölött található.
Jégcsákány, hágóvas használata, kiváló állóképesség, szédülésmentesség, túrázási tapasztalat alapvető kritérium ezeknél a túráknál is. A szintkülönbség már nagy, többnyire 1000-2000 méter is lehet, nehéz túraterepen, kitett útvonalakon.
Kiknek ajánljuk: azoknak a turistának, akik rendszeresen túráznak, sportolnak, jártak már a Magas-Tátra kétezres csúcsain s az Alpok könnyebb háromezresein. Ha, már a via ferrata / klettersteig túrákat is próbáltad, az előnyt jelent.
Felszerelésigény:
Ezen túráinkat azoknak ajánljuk: akik nagy túratapasztalattal rendelkeznek, és legalább már a Mont Blanc magasságában jártak. Ismerik a jégcsákány és a hágóvas használatát, kiemelkedő állóképességgel és kondícióval rendelkeznek, elszántak, szeretik a kihívásokat, nem riadnak vissza akár a több héten át tartó nehéz körülmények közötti létezéstől, sátorban alvástól, a megszokott életkörnyezetükből való teljes kiszakadástól, esetlegesen a magashegyi betegség enyhébb vagy komolyabb tüneteitől sem.
Ezen túráinkon előfordulnak extrém szintkülönbségek, kitett hegygerincen, párkányon haladó útvonalak is. A napi túrák akár 8-9-10 órásak is lehetnek.
Kiknek ajánljuk: akik jártak már legalább a Mont Blanc magasságában. Tehát, legalább már egyszer megtapasztalták, hogy mit jelent az akklimatizálódás, s a szervezetükre milyen hatással van az oxigénhiányos környezet.
Felszerelésigény:
Speciális magashegyi felszerelés megléte nélkülözhetetlen! A részletes felszerelés listát a túrák leírásánál találjátok.
A via ferrata vagy klettersteig egy olyan kiépített szakasza a sziklafalnak, amely haladást segítő, könnyítő eszközökkel van ellátva. Mesterséges acélkötelekkel, láncokkal, lépésekkel, fogásokkal, cövekekkel, kampókkal, létrákkal. Ezáltal sziklamászó tudás nélkül is biztonságos körülmények között túrázhatunk. Ennek érdekében beülőt, a beülőnkhöz rögzített „via ferrata – szettet” és sisakot viselünk. /„Via ferrata – szett”: a via ferrata – szett nem más, mint egy energia-elnyelő féken átvezetett duplaszárú kantár, két gyorszáras karabinerrel./
A via ferrata utak nehézsége minden esetben változatosabb ennél a nehézségi skálánál. Gyakran használnak átmeneti osztályozást. Mint pl.: A/B, B/C, C/D, D/E. Ezek a meghatározások úgy értelmezhetőek, hogy ha egy út pl.: A/B nehézségű, abban az esetben vannak rövidebb-hosszabb szakaszai amik B nehézségűek, de az út nagy része A-s.
A fenti nehézségi skála minden esetben normál, ideális, nyári időjárásra vonatkozik. Amennyiben az időjárás kedvezőtlen irányba változik, az természetesen nehezítő tényezőnek számít. Esőben, hóesésben, rossz látási viszonyok között vagy viharos szélben egy-egy út akár több fokozatot is nehezedhet.
Szeretnénk továbbá mindenkit megkérni, hogy próbálja meg saját erőnléttét, állóképességét, mozgáskoordinációját, sziklákon való mozgáshoz fűződő viszonyát, eddigi gyakorlatát reálisan felmérni mielőtt egy-egy nehezebb via ferrata útra jelentkezik! Tehát, ebben az esetben szeretnénk mindenkit megkérni, egy egészséges, reális önértékelésre.